Choď na obsah Choď na menu
 


 

 

Priateľov po prvý raz uzrelo kritické oko diváka roku 1994. Presne v dvadsiaty druhý septembrový deň ich odvysielala americká televízna stanica NBC. Šiesti dovtedy skoro neznámi herci sa v tomto seriály pokúsili preraziť. A podarilo sa. Priatelia sa od toho času pravidelne vysielali až do šiesteho mája roku 2004. Desaťročie teda patrilo Davidovi Schwimmerovi (Ross Eustace Geller), Jennifer Annistonovej (Rachel Karen Green) , Mattovi LeBlancovi (Joey Francis Tribbiani), Lise Kudrowovej (Phoebe Buffay), Matthewovi Perrymu (Chandler Muriel Bing) a Courtny Cox Arquette (Monica Geller). Sú jedným z najúspešnejších amerických seriálov. Za 0,81 sekundy vám vyhľadávač GOOGLE pre text „Friends TV shows“ nájde zhruba 156 000 000 odkazov. A to sa Priatelia už niekoľko mesiacov nevysielajú!

 

Od roku 1994 písalo priateľov 43 oficiálnych producentov a režírovalo 18 režisérov, medzi nimi aj predstaviteľ jednej z hlavných úloh David Schwimmer. Hlavná myšlienka sa ale zrodila v hlave ženy menom Marta Kauffman. Táto dnes 50 ročná žena bola sedemkrát nominovaná na cenu Emmy (v rokoch: 1993,1995,1996,1999,2000,2002,2003) a roku 2002 ju aj získala. Pri Marte Kauffman sa nepatrí neuviesť aj meno David Crane, ktorý má na vzniku Priateľov skoro rovnaký podiel. Je známy humorným písaním. So svojim partnerom Jeffreym Klarikom dokonca napísali aj seriál podobný Priateľom nazvaný „The Class“ (Trieda).

 

Obrázok Kto by nepoznal Priateľov? Nie je ťažké si zapamätať ich mená, ich povahy sú blízke tým naším a komické situácie, z ktorých sa často musia vysekať nám niekedy dosť kruto približujú vlastné životy. Pomocou nich sa môžeme vidieť ako v zrkadle, pretože tento seriál nezobrazuje partiu nadľudských hrdinov, ani bandu nadmerne inteligentných géniov, žiadnych bezchybných robotov alebo ľudí, čo nikdy nemyslia sami na seba. Zobrazuje šiestich celkom obyčajných ľudí presne tak, ako to v živote býva- občas im to nedochádza, niekedy sa preceňujú, často myslia len na svoje vlastné dobro, bývajú rozmaznaní, skrývajú sa za svoje prednosti, alebo lezú ostatným okolo seba príšerne na nervy. Preto sú nám takí blízky, pretože sa dokážeme stotožniť s ich vlastnosťami a poučiť sa z ich chýb. A vzhľadom k tomu, že bolo natočených okolo tristo dielov tohto sitkomu, nemôžeme sa čudovať, že tých chýb bolo veľa.

 

Ross je celkom obyčajný chlapík, ktorý sa odmalička veľmi zaujíma o dinosaury a všetko súvisiace s geológiou. Už ako malý sám vyrobil svoj vlastný vedecký časopis pre deti nazvaný „Science boy“. Trikrát sa oženil, trikrát sa rozviedol. Jeho prvá žena bola lesba, z tohto manželstva má syna Bena. Druhou ženou mu bola Emily, ale nedá sa povedať, že by toto manželstvo trvalo dlhšie ako len pár dní. Post tretej manželky sa ušiel jednej z hlavných postáv- Rachel Greenovej, s ktorou Ross niekoľkokrát chodil a niekoľkokrát sa rozišiel. Napokon skončia spolu, pretože každý ich už aj tak berie ako „jasný pár“. Vždy bol tým rozmaznávanejším dieťaťom, čo sa prejavuje aj na jeho osobnosti. Jeho sestrou nie je nik iný ako seriálová postava Monica Geller.

 

Gothic text from pookatoo.com

Čarodejnice (Charmed) je americký fantasy televízny seriál. Príbeh je o troch sestrách, ktoré sú najmocnejšími dobrými čarodejnicami na svete. Každá zo sestier má jedinečnú magickú silu, ktorá rastie a vyvíja sa v priebehu ich života. Sestry Halliwellové žijú v San Franciscu a Obrázok svoje schopnosti používajú na boj proti démonom a iným zlým silám.
Producentom seriálu je Aaron Spelling, v hlavných úlohách hrajú Alyssa Milanová (Pheobe), Holly Marie Combsová (Piper), a Shannen Dohertyová (Pru), ktorú od štvrtej série nahradila Rose McGowanová (Peige). Seriál skončil ôsmou sériou, jeho posledná časť bola odvysielaná 21. mája 2006 v Spojených štátoch.
Titulnú skladbu, ktorá sa volá „How Soon Is Now?“, naspievala skupina Love Spit Love (pôvodne ju nahrali The Smiths). Aj za ústavnými bojmi s démonmi sa podarilo Piper porodiť dve deti:Chris (Perry) Halliwell (Drew Fuller) a Waeit Halliwell ich otcom je Leo Wyatt (Brian Krause). V 8.sérií sa k čarodejniciam pridala Billie Jenkis (Kaley Cuoco). Ona chce získať informácie o stratenej sestre.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.